1. Edycja VECTOR ART AWARD

Rok 2021 postawił przed nami nowe wyzwania ale i oczekiwania. Zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że powinniśmy jeszcze szybciej reagować z troską na otaczający nas świat i zmiany w nim zachodzące. Postanowiliśmy zatem zainicjować cykliczne wydarzenie artystyczne, którego motywem przewodnim będzie słowo.

VECTOR ART AWARD to nowy konkurs promujący najlepsze prace artystyczne, które mają odpowiedzieć na rokrocznie wybierane Słowo Roku Vector+. Ze wszystkich nadesłanych projektów Jury wybrało 10 najlepszych prac, które zaprezentujemy na wystawie. W kolejnym kroku społeczność budynku Vector+ zagłosowała na swojego faworyta. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3 500 PLN.

ZWYCIĘZCA
1. Edycji VECTOR ART AWARD

Autor: Jacek Cisło

Tytuł: Na drodze życia

Opis pracy:
Życie każdego człowieka przypomina wędrówkę, w czasie której stajemy przed różnymi wyzwaniami. Nie zawsze wiemy, co spotka nas za zakrętem. Nie mamy pewności, czy wdrapiemy się na kolejną górę. Wybieramy między dobrem a złem. Nie zawsze też dane jest nam widzieć owoce naszej wieloletniej pracy. Nasze decyzje i wybory życiowe niejednokrotnie mają wpływ na innych ludzi. Bez względu na sytuację, w jakiej się znajdziemy, zawsze warto zachować swoje człowieczeństwo. Człowiek, którego spotkałem niesie ze sobą historię swojego życia. Jest konsekwentny i odważnie zmierza przed siebie, gotowy na kolejne wyzwania.Rok 2021 postawił przed nami nowe wyzwania ale i oczekiwania. Zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że powinniśmy jeszcze szybciej reagować z troską na otaczający nas świat i zmiany w nim zachodzące. Postanowiliśmy zatem zainicjować cykliczne wydarzenie artystyczne, którego motywem przewodnim będzie słowo.

PRACE WYRÓŻNIONE

Autor: Monika Szewczyk

Tytuł: Gotowy do startu? Start!

Opis pracy:
Życie w czasie pandemii jest codziennym wchodzeniem po drabinie bez szczebli. Codziennie jednak trzeba to wyzwanie podejmować. Czasem zwolnić, czasem poszukać niestandardowego rozwiązania, czasem się zatrzymać. Wcześniej funkcjonowaliśmy jak w dobrze naoliwionej maszynie. Lewa, prawa, lewa, prawa... Wszystkie czynności wykonywane przed pandemią rutynowo, teraz stają się wyzwaniem. Praca w domu jest wyzwaniem. Nauka w domu jest wyzwaniem. Bliskość jest wyzwaniem. Wciąż trzeba jednak iść, nie patrząc wstecz.

Autor: Aleksandra Goździk-Perczyńska

Tytuł: Wyzwanie

Opis pracy:
Praca w sposób symboliczny obrazuje WYZWANIA konieczne do podjęcia w celu zapewnienia lepszej jakości życia. Nawiązuje do kwestii bliskiej każdemu z nas - utrzymania LIFE BALANSU – równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Problemu, który szczególnie w okresie pandemii upowszechnienia się. Home office stał się coraz bardziej odczuwalny zarówno przez pracowników i ich rodziny. Dotyka również kwestii otoczenia, w którym funkcjonujemy, czyli powszechnie panującej w miastach BETONOZY, skutki której stały się szczególnie odczuwalne z uwagi na ZMIANY KLIMATU. Goła stopa zatrzymana w bezruchu w trawie ma przypominać o bliskości człowieka z naturą i konieczności spędzania większej ilości czasu wśród zieleni, zapewniającej naturalny przyjemny chłód w czasie upałów, stanowiącej filtr powietrza, wchłaniającej nadmiar wód opadowych a nawet tłumiącej hałas pochodzący z ruchu komunikacyjnego. Stopa w biznesowym bucie uchwycona w ruchu na płytach chodnikowych symbolizuje pośpiech człowieka przemierzającego często zaniedbaną, pozbawioną walorów estetycznych i natury przestrzeń publiczną by spędzić kolejne godziny wewnątrz budynków często pozbawionych miejsc sprzyjających wypoczynkowi i uspołecznieniu.

Prace finałowe